خبرهای داغ
کدخبر: ۲۶۲۰۶
تاریخ خبر:

تاکید فدراسیون فوتبال؛

عدم حضور باشگاه‌هایی که مجوزحرفه‌ای ندارند در لیگ آینده

مدیر صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال گفت: درخواست دارم تا در فصل های آینده تنها باشگاه هایی که مجوز حرفه ای دارند در لیگ برتر حضور یابند.

عدم حضور باشگاه‌هایی که مجوزحرفه‌ای ندارند در لیگ آینده

مصطفی زارعی در جلسه بررسی عملکرد صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در سال گذشته دو باشگاه فوتسال و ۴ باشگاه بانوان درخواست صدور مجوز حرفه‌ای داشته‌اند. در لیگ دسته اول هم ۸ باشگاه درخواست صدور مجوز داشته‌اند که دریافت مدارک آنها همچنان ادامه دارد و به نظرم شکل و شمایل خوبی گرفته است.

او ادامه داد: به نظرم برای فصل‌های آینده باید چهارچوبی تعیین شود تا باشگاه‌هایی که شرایط دریافت مجوز حرفه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC را ندارند در لیگ برتر شرکت نکنند. دریافت مجوز حرفه‌ای باعث ایجاد رصد و پایش خواهد شد و به طور خاص امسال چند باشگاه مورد بررسی قراردادند که بیشتر نواقصی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

زارعی افزود: خوشبختانه با حمایت‌هایی که از سوی رئیس فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و دولت صورت گرفت، مهم‌ترین مشکل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که مالکیت مشترک بود، حل شد و خدا را شکر از این به بعد در این مورد چالش نخواهیم داشت.

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال هم در این جلسه اظهار داشت: خیلی خوشحالم که صدور مجوز حرفه ای بر فوتبال کشور تاثیر زیادی داشته که از جمله مهم ترین تاثیر آن می توان به مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره کرد.

او ادامه داد: شخص رییس جمهور و وزیر ورزش هم به این موضوع که مالکیت دو باشگاه پس از ۴۰ سال جدا از هم شود، تاکید داشتند. اکنون مشخص خواهد شد که این باشگاه ها از چه منابعی پول دریافت می کنند و از چه راه هایی پول های خود را به خرج می رسانند و همچنین سهامداران آنها مشخص شده اند و بر اساس درآمدی که دارند، هزینه می کنند.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
  • پربحث‌ترین‌ها

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها