خبرهای داغ
کدخبر: ۲۶۲۳۸
تاریخ خبر:

آل کثیر کفش طلا را پس زد!

عیسی آل‌کثیر و پرسپولیس انگار برای هم ساخته شده‌اند و هر چقدر از هم دور شوند دوباره در سخت‌ترین شرایط همدیگر را جذب می‌کنند.

آل کثیر کفش طلا را پس زد!

عیسی آل‌کثیر در ابتدای فصل جاری علی‌رغم خواسته یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس جدا شد و به سپاهان پیوست و با ترافیک عمده خط حمله این تیم و مشکلات ناشی از سقف قرارداد شرایط خوبی در اصفهان تجربه نکرد تا اینکه با جدایی شهاب زاهدی بعد از نیم فصل دوباره به جمع قرمزها برگشت.

آل‌کثیر در این نیم فصل و در فاصله سه هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر همان مهاجمی بوده که پرسپولیس دنبالش می‌گشت؛ مهاجمی که از نهایتا دو موقعیت یکی را تبدیل به گل کند، هفته‌های گل نزدنش از سه تجاوز نکند و در نقش پیش برنده باری از دوش خط حمله تیم خود بردارد. عیسی حالا سومین مقطع حضورش در پرسپولیس را با احتساب مصدومیت طولانی دو سال قبل  تجربه می‌کند که قطعا بهترین مقطع حضورش در این تیم هم بوده است.

آل‌کثیر با دبل حیاتی مقابل تیم هوادار به رکورد ۲۸ گل در ۷۲ بازی برای پرسپولیس رسید. او در این تعداد بازی ۱۰ پاس گل هم داده تا با تاثیرگذاری در ۳۸ گل تقریبا درهر دو بازی یا گل زده یا پاس گل داده باشد.

عیسی در اولین مقطع حضورش در پرسپولیس در یازده بازی و ۴۵۷ دقیقه حضور در زمین تنها سه گل در لیگ برتر زد. در مقطع بعدی او طی ۱۲ مسابقه لیگ برتری و ۱۰۳۲ دقیقه حضور در میدان زننده ۴ گل تیمش بود. فصل قبل و در نیم فصل دوم که او از مصدومیت برگشت در ۱۲ بازی ۵۹ دقیقه در میدان بود که فقط یک گل (دربی برگشت) به ثمر رساند اما حالا و در نیم فصل دوم طی ۸۹۷ دقیقه بازی برای پرسپولیس در لیگ طی یازده مسابقه ۶ گل به ثمر رسانده است.

آل‌کثیر که در سپاهان هم ۲ گل در نیم فصل نخست به ثمر رسانده بود حالا در جدول گلزنان ۸ گله است و شاید اگر از ابتدای فصل برای پرسپولیس بازی می‌کرد حالا می‌توانست با شهریار مغانلو برای کسب عنوان آقای گلی رقابت کند.

بهترین آمار گلزنی عیسی در لیگ برتر تا اینجا ۱۲ گل زده با پیراهن صنعت نفت آبادان بوده که در ۲۵ بازی و ۱۸۸۲ دقیقه حضورش در میدان این تعداد گل به ثمر رسانده است و با این شرایط سخت نیست که تصور کنیم اگر همین دقایق را در پرسپولیس داشت 15 گل یا بیشتر در لیگ برتر به ثمر می‌رساند.

آل‌کثیر این فصل با پیراهن پرسپولیس سه گل نیز در جام حذفی به ثمر رساند و در مجموع طی ۱۰۸۷ دقیقه ۹ گل به ثمر رسانده که آمار قابل قبولی برای یک مهاجم نوک در سطح پرسپولیس به حساب می‌آید.

این سومین دبل او در پرسپولیس این فصل و پنجمینش در کل فصل بود. او با پیراهن سپاهان در نیم فصل اول مقابل صنعت نفت و آلمالیق دبل کرد و با پرسپولیس در سه دیدار مقابل فولاد، آلومینیوم اراک (حذفی) و هوادار موفق شد دو گل به ثمر برساند.

هر چند عیسی در همان نیمه نخست بازی با هوادار دو موقعیت ایده‌آل تقریبا تک به تک را از دست داد اما او مهاجمی است که معمولا این موقعیت‌ها را از دست نمی‌دهد و شاید چهره حیرت‌زده‌اش بعد از چیپ ناقصی که به حقیقی زد ناشی از همین اتفاق غیرمعمول باشد.

با این حال عیسی ماموریت خود در این مسابقه را به بهترین شکل ممکن تمام کرد. لمس توپ او در صحنه گل دوم پرسپولیس یک کلاس آموزشی فوق‌العاده برای مهاجمان جوان فوتبال ایران می‌تواند باشد. آل‌کثیر در نیمه نخست و در اولین موقعیت جدی پرسپولیس هم با پاس عرضی اورونوف چنین ضربه‌ای به توپ زد که حقیقی توپ را دفع کرد اما در دقیقه ۷۲ تاچ استثنایی او جای واکنشی برای آرشا شکوری باقی نگذاشت.

عیسی در شرایطی آن ضربه را به توپ زد که رو به دانبال اسماعیلی‌فر سازنده گل بود و زاویه‌اش نسبت به دروازه مناسب به نظر نمی‌رسید اما با قسمتی از پای خود به شکل عجیبی توپ را لمس کرد تا توپ با شدت و جهت مناسب به سمت سقف دروازه برود و جای عکس‌العملی برای دروازه‌بان رقیب باقی نگذارد.

این گل قطعا بهترین و فنی‌ترین گل آل‌کثیر در پیراهن پرسپولیس در فصل جاری بود تا او با این ضربه دو موقعیت از دست رفته نیمه نخست را جبران کند و نشان دهد در سخت‌ترین شرایط باید منتظر گل‌های استثنایی از او بود.

باید دید آل‌کثیر در سه بازی باقی‌مانده هم موفق به گلزنی برای پرسپولیس خواهد شد و می‌تواند در کسب یک جام دیگر نیز عنصر تعیین‌کننده‌ای باشد یا شرایط برایش طور دیگری پیش خواهد رفت.

copied
ارسال نظر
 
 • محمدرضا

  ال کثیر با اینکه ۳۵ سالش هست ولی از اماد گی قابل قبولی برخودار هستش ویک نوک با هو ش هستش جا گیری های او فرار ها ارسال ها و پاس های او خوب هستش ولی با بد شانسی مصد ومیت روبرو شد شاید اگر مصدومیت نبود واز اول فصل درون ترکیب پرسپولیس بود به احتما ل زیاد اقای گل این فصل بود ویکی دیگر از عملکرد این مهاجم زدن گل های سرنوشت ساز هستش واین از هوش بالای او در بازی های حس اس هستش باید تادو سال دیگه بازی کنه بعد با پیراهن پرسپولیس از فوتبال خدا حافظی ک نه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
 • پربحث‌ترین‌ها

اخبار روز سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  وب گردی

   دیگر رسانه ها