خبرهای داغ
کدخبر: ۲۸۷۷۹
تاریخ خبر:

استقلال را قربانی دعوای خود نکنید

به نظر می‌رسد اگر مدیران استقلال مشغول دعوا و درگیری با یکدیگر نباشند حالشان خوب نیست. اگر این دعوا ها ادامه دار شود در نهایت فصل بعد خبری از قهرمانی نیست.

استقلال را قربانی دعوای خود نکنید

هنوز چند روزی از دعوای سمیعی با رضا درویش نگذشته بود که سرپرست مدیرعاملی استقلال با عضو سابق هیئت مدیره این باشگاه درگیر شد. صرف نظر از اینکه در این دعوا حق با چه کسی است باید پرسید واقعاً این حجم از دعوا و درگیری و تهدید به شکایت چه حس و حالی به هواداران استقلال می‌دهد؟

استقلال در آستانه فصل مهم نقل و انتقالات است، اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین کار در این باشگاه دعوا با دیگران و البته حضور در دادگاه‌ها بابت شکایت و شکایت کشی است. در تمام ادوار گذشته فقط در فصلی که استقلال با فرهاد مجیدی قهرمان شد از این داستان‌ها و دعوا‌ها نداشت و در تمام سال‌های دیگر یا شاهد اختلاف مدیران بودیم و یا دعوای مدیرعامل با سرمربی باشگاه را به حاشیه برده است.

در همین فصلی که گذشت استقلال لطمات بسیار زیادی بابت دعوا‌های تمام نشدنی جواد نکونام با علی خطیر خورد به طوری که خیلی‌ها عقیده دارند اگر این دعوا‌ها و انرژی هدر دادن‌ها نبود آبی پوشان جام قهرمانی را بالای سر می‌بردند. فقط کافی بود طرفین دعوا حداقل بر سر جذب بازیکن کوتاه می‌آمدند و نفرات بهتری خریداری می‌شد تا آبی‌ها نقاط ضعف خود را برطرف کنند.

سمیعی به عنوان سرپرست مدیرعاملی استقلال حتی اگر یک روز دیگر در این باشگاه باشد باید بداند که با شکایت کردن از این و آن (حتی اگر حق داشته باشد) به جایی نمی‌رسد و دود این دعوا‌ها به چشم استقلال می‌رود. او باید تمام انرژی‌اش را صرف تقویت تیم کند چرا که همه می‌دانند فصل نقل و انتقالات عملاً شروع شده و بسیاری از باشگاه‌ها حتی مذاکرات اولیه را هم با نفرات مورد نظر خود انجام داده‌اند. 

نکته دیگر اینکه به نظر می‌رسد نهاد‌های نظارتی باید هرچه سریعتر به یک سری ادعا‌ها در استقلال ورود کنند و مثلاً ببینند چقدر از حرف‌های علیرضاخانی عضو سابق هیئت مدیره استقلال درست است؟ طبعاً اگر حرف‌های او درست باشد که این باشگاه نه تنها سقف بودجه را رعایت نکرده بلکه تخلفات دیگری هم انجام داده و اساساً همه چیز زیر سوال می‌رود. سمیعی هم اگر از نظر شخصی حقی برای خود قائل است باید کار شکایت و شکایت کشی را به صورت پنهانی انجام بدهد تا اعصاب هواداران استقلال خرد نشود.

استقلالی‌ها مدام به پرسپولیس، سپاهان و چند تیم دیگر فشار می‌آوردند که شما سقف بودجه را رعایت نکردید، اما حالا یکی از خودشان ادعا می‌کند که این سقف در استقلال هم رعایت نشده و با این حساب باید پرسید استقلال چطور مجوز حرفه‌ای را دریافت کرده است؟ همه اینها ابهاماتی است که وجود دارد و مردم حق دارند بدانند که پشت پرده چه خبر است، اما این واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد که دود تمام این دعوا‌ها به چشم استقلال می‌رود حتی اگر در تمام موارد حق با سمیعی باشد و او در هیچ موردی دروغ نگفته باشد.

copied
ارسال نظر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
  • پربحث‌ترین‌ها

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    وب گردی

      دیگر رسانه ها