خبرهای داغ
کدخبر: ۷۸۴۲
تاریخ خبر:

هوش مصنوعی جلوی حمله قلبی را هم می‌گیرد

دانشمندان به الگوریتمی در هوش مصنوعی دست یافتند که می‌تواند تا ۹۹.۶ درصد از حمله قلبی جلوگیری کند.

هوش مصنوعی جلوی حمله قلبی را هم می‌گیرد

با توسعه تکنولوژی و هوش مصنوعی، شرکت‌های بزرگ فناوری مدل‌های مختلف هوش مصنوعی را در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌دهند. یکی از حوزه‌هایی که هوش مصنوعی می‌تواند کمک بزرگی به انسان‌ها بکند، حوزه بهداشت و پزشکی است.

حالا دانشمندان الگوریتم هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند حمله قلبی را با سرعت و دقت بهتری نسبت به قبل تشخیص دهد.

براساس گزارش دیلی‌میل، دانشمندان در مطالعه خود مدعی شده‌اند که الگوریتم هوش مصنوعی آن‌ها در مقایسه با روش‌های آزمایش فعلی، می‌تواند با دقت ۹۹.۶ درصد از حملات قلبی جلوگیری کند.

هوش مصنوعی جلوی حمله قلبی را هم می‌گیرد

نحوه تشخیص حمله قلبی با هوش مصنوعی

در تحقیقات قبلی نشان داده شد که زنان ۵۰ درصد بیشتر در معرض تشخیص اولیه اشتباه حمله قلبی هستند و همچنین افرادی که این عارضه در آن‌ها به اشتباه تشخیص داده می‌شود، پس از ۳۰ روز، ۷۰ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند. به گفته محققان، الگوریتم جدید آن‌ها که CoDE-ACS نام دارد، از این امر جلوگیری خواهد کرد.

الگوریتم هوش مصنوعی آن‌ها براساس داده‌های ۱۰۰۳۸ بیماری که به دلیل حمله قلبی مشکوک به بیمارستان مراجعه کرده بودند، ساخته شد. داده‌هایی مانند سن، جنس، اطلاعات ECG و سوابق پزشکی و همچنین سطح تروپونین خون آن‌ها برای توسعه این مدل پیش‌بینی‌کننده حمله قلبی استفاده شده است.

نتیجه پیش‌بینی برای هر بیمار به عنوان یک احتمال با رتبه ۰ تا ۱۰۰ ارائه می‌شود.

به گفته دانشمندان «دانشگاه ادینبرو» اسکاتلند که مسئول این تحقیق هستند، توانایی الگوریتم آن‌ها برای جلوگیری از حمله قلبی می‌تواند تا حد زیادی پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها را کاهش دهد و همچنین بیمارانی که می‌توانند ادامه فرآیند درمان خود را در خانه ادامه دهند را به‌سرعت شناسایی کند.

محققان این تحقیق هم‌اکنون در حال انجام آزمایش‌های بالینی مدل خود هستند تا بررسی کنند که آیا ابزار هوش مصنوعی آن‌ها می‌تواند به پزشکان در تشخیص حملات قلبی کمک کند تا نهایتاً از این طریق بتوانند فشار بسیار زیادی که بر بخش‌های اورژانسی وجود دارد را کاهش دهند.

 

منبع: دیجیاتو
copied
ارسال نظر
 

وب گردی

    دیگر رسانه ها