خبرهای داغ
کدخبر: ۱۳۳۰۶
تاریخ خبر:

بحران سریالی داوری در نقش جهان؛ استقلال قربانی همیشگی مصاف با سپاهان

دیدار استقلال و سپاهان در سال‌های اخیر تحت تاثیر یک موضوع ثابت بوده است: اشتباهات داوری. اشتباهاتی که در این سال‌‌ها همگی به سود سپاهان و به ضرر استقلال بود.

بحران سریالی داوری در نقش جهان؛ استقلال قربانی همیشگی مصاف با سپاهان

یکی از اتفاقات عجیب فوتبال ایران در سال‌های اخیر، اشتباهات سریالی، تکراری و ادامه‌دار داورها در دیدارهای استقلال و سپاهان به سود زردپوشان اصفهانی بوده است. در سال‌های اخیر این اشتباهات دائما تکرار شده است و استقلال همیشه از این اشتباهات ضرر کرده. با توجه به رقابت همیشگی استقلال و سپاهان در کنار پرسپولیس برای قهرمانی، این اشتباهات تاثیرات مهمی در قهرمانی و جدول داشته است.

به گزارش فوتبالی، آبی‌ها حتی در روز بردن میزبان هم، اشتباهات داوری علیه خود را به چشم دیده‌اند. اشتباهاتی که مثلا در لیگ قبل، تاثیر مهمی در تعیین قهرمان فصل داشت. استقلال در نقش جهان، حریف هر کس و هر تیمی شود، حریف داور نمی‌شود.

لیگ ۲۳

کوپال ناظمی، یک‌تنه برابر استقلال ایستاد. قبل از اینکه او در سوتش به نشانه خطای هند ایمان سلیمی بدمد و به سود سپاهان، اعلام پنالتی کند بازیکن میزبان، ارسلان مطهری را هل داده بود. جز این، ندادن کارت زرد در صحنه خطای احمدزاده و جلوگیری از حمله موثر استقلال، باعث شد شماره ۱۰ سپاهان، ۱۵ دقیقه بیشتر در زمین بماند و سپاهان، به جای ۱۹ دقیقه، تنها ۴ دقیقه با ۱۰ نفر بازی کند.

لیگ ۲۲

حسن اکرمی به عنوان داور میدان از دادن کارت قرمز به شهریار مغانلو در دقیقه ۳۷ به دلیل خطای خشن روی حردانی (تکل دوپا از جلو و زدن ساق پای شماره ۲ با استوک) چشم پوشید. مهاجم سپاهان در زمین ماند و خطای منجر به گل اول و پنالتی منجر به گل دوم را گرفت.

لیگ ۲۱

در فصل منجر به قهرمانی تاریخی استقلال، موعود بنیادی‌فرد عاملی شد تا تیم مجیدی به جای ۳ امتیاز با تک امتیاز زمین نقش جهان را ترک کند. در تصاویر تلویزیونی کاملا مشهود بود که محمدرضا حسینی قبل از رسیدن به دروازه‌بان استقلال و برخورد با او، به هوا پرید ولی داور، فریب مهاجم سپاهان را خورد و علیه استقلال پنالتی گرفت.

لیگ ۱۹

آنچه محمدحسین زاهدی‌فرد در جریان بازی استقلال و سپاهان در نقش جهان رقم زد، با یک عبارت کلیدی به گوشه تاریخ لیگ برتر الصاق شد: «هند کی‌روش». برخورد عامدانه دست بازیکن سپاهان به توپ به طرز عجیبی نادیده گرفته شد تا به استراماچونی خیلی از مسایل ثابت شود.

لیگ ۱۸

 بازهم محمدحسین زاهدی‌فرد در بطن ماجرا قرار داشت. استقلال برای آخرین بار موفق به شکست دادن سپاهان در نقش جهان شد اما قبل از گل دقیقه ۷+۹۰ پاتوسی، هنوز هم کسی نمی‌داند داور به کدام دلیل گل علی کریمی را مردود اعلام کرد آنهم درحالیکه کسی داخل محوطه جریمه به کسی نخورده و کسی هم روی زمین نیفتاده بود.

copied
ارسال نظر
 
 • کوروش آبی هواداران استقلال بزرگ

  آقا ما هواداران استقلال ديگه زبونمون ديگه بو درآورده از بس گفتیم که حق ما رو دارن می خورن به کی باید شکایت کنیم؟ چرا مگه استقلال مال ایران نیست که اينجور باهاش رفتار می کنند؟ آقای تاج و خداداد افشاريان مقصران اصلی این جریان هستند وسلام

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پنجره هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
 • پربحث‌ترین‌ها

اخبار روز سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پنجره هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  وب گردی

   دیگر رسانه ها